Tartım Sistemleri

Hemen hemen tüm yığın malzemeleri, herhangi bir yukarı akış kaynağından aşağı akış hedefine taşıyın

İster dökme torbalardan, silolardan, manuel boşaltma istasyonlarından, proses ekipmanından veya yukarıdakilerin hepsinden malzeme tedarik ediyor olun; bir bileşen veya 50'yi toplu olarak tartın; tarifinizi harmanlama; kapları doldurmak ve / veya kapları, paketleme hatlarını veya başka bir varış noktasını işlemek için teslim eden Flexicon, toplam tartım harmanlama çözümü için ihtiyacınız olan kapsamlı ekipman seçimine sahiptir.

Bireysel ağırlık kaybı toplu torba tartım parti boşaltımlarından, yukarı ve aşağı akış ekipmanınızla entegre otomatik ağırlık kazanma / karıştırma sistemlerine kadar, Flexicon size pürüzsüzlük için gereken tüm özel ekipmanı ve mühendislik yeteneğini sunar başlangıç ​​ve verimli performans.

Tartım yığınlama başarınız için de aynı derecede önemli olan, Flexicon ekipmanının, hızlı yığınlama döngüleri için yüksek oranlarda ve yüksek hassasiyette tartımlar için sabit damla besleme hızlarında malzemenizi hareket ettirme ve harmanlanmış materyaller ayrılmadan tarifler sunma konusunda kanıtlanmış yeteneğidir. potansiyel kontaminasyona maruz kalma.

Malzemeleriniz serbest akan peletler, paketleyen, köprülenen veya bulaşan tozlar, akışkanlaşan ürünler veya ayrılmaya eğilimli ürünler olsun, Flexicon bunları olumlu bir şekilde taşıyabilir, doğru bir şekilde tartabilir ve birinci derecede teslim edebilir.

Bu anahtar teslimi, ağırlık kazancı harmanlama sistemi, dört Flexicon dökme torba boşaltma cihazından malzemeyi bir karıştırıcıya deşarj olan bir tartma hunisine taşır. Karıştırma işlemi sırasında, daha sonraki bir parti, huni tarafından tartılır ve böylece döngü süreleri azaltılır. Bu durumda, harmanlanmış partiler doğrudan nakliye konteynırlarına boşaltılır.

Bu Otomatik Tartı Toplulama Sistemi, Flexicon esnek torbalı konveyörler aracılığıyla Flexicon dökme torba boşaltma cihazlarından malzemeyi, asma kat seviyesindeki yük hücrelerine monte edilen bir tartma hunisine taşır. Tartım partileri otomatik olarak bir döner hava kilidinden önceden tartılmış partiyi bir karıştırıcıya taşıyan bir Flexicon pnömatik taşıma sistemine boşaltılır.

Bu yığın torba ağırlık kazanma harmanlama sisteminin tartım partisi doldurma kafası, dirsekli olarak monte edilebilir (gösterilebilir) veya istenen herhangi bir boşaltma noktasının üzerine uzaktan monte edilebilir; esnek vidalı konveyör, malzemeyi herhangi bir açıda yakındaki veya uzaktaki herhangi bir yere taşıyabilir. Elektrikli vinç ve tramvay modeli gösterilmiştir.

Flexicon Kilo Kaybı Sistemleri, malzemeyi tartarken ve partiyi doğrudan ortak bir hazne, blender, konveyör, nakliye konteyneri veya proses kabına otomatik, doğru ve ekonomik olarak aktarırken bir veya daha fazla dökme poşeti boşaltır. Bu ağırlık kaybı sistemi, kaybedilen ağırlık miktarını bir kontrolöre ileten yük hücrelerine monte edilir ve bu da hedef parti ağırlığına ulaşıldığında konveyörü durdurur.

Basit veya gelişmiş batch kontrol

Flexicon ağırlık kazancı harmanlama sistemleri dökme malzemeleri mekanik veya pnömatik olarak herhangi bir yerden yük hücrelerine monte edilmiş merkezi bir alıcı kabına taşır. Alıcı kap, bir blender, reaktör veya başka bir işlem ekipmanının üzerine yerleştirilmiş bir besleme hunisi olabilir veya ekipmanın kendisi olabilir.

Yığın sekansı bir manuel başlatma düğmesi veya otomatik bir sinyalle başlatıldığında, programlanabilir bir kontrolör, birinci bileşeni maksimum besleme hızında alıcı kaba yüklemeye başlamak için ilk esnek vidalı konveyörü veya döner hava kilidi valfini etkinleştirir.

Yük hücreleri, daha fazla doğruluk için hedef ağırlığa ulaşmadan önce besleme hızını salya atmak üzere besleme hızını düşüren kontrolöre ağırlık kazancı bilgisi iletir. Kontrolör, uçuşta olan malzemeyi dengelemek için hedef ağırlığa ulaşılmadan hemen önce esnek vidalı konveyörü veya döner hava kilidi valfini durdurur.

İster ağırlık kaybı toplu torba tartım harmanlama ünitelerine isterse de tam ağırlık kazanma harmanlama sistemlerine ihtiyacınız olsun, Flexicon, derinlemesine deneyim, verimli ürün yelpazesi ve garantili tartı harmanlama ve harmanlama için ihtiyacınız olan teknik saha desteğini sunar Sonuçlar.

Flexicon mekanik (üst) ve pnömatik (alt) ağırlık kazancı harmanlama sistemleri, malzemeyi silolardan, manuel boşaltma istasyonlarından, proses ekipmanından, dökme torbalardan veya başka herhangi bir kaynaktan, ağırlık harmanlama hunisine, bir blenderdan veya diğer aşağı akım ekipmanından taşıyabilir yük hücrelerine monte edilmiştir.

Bu Ağırlıklı Dozajlama Sistemi, dökme torbalarda sağlanan büyük bir bileşenin ve manuel olarak boşaltılan küçük bir bileşenin otomatik tartımına izin verir. Merkezi tartım hunisinin yük hücreleri, ağırlık kazancı bilgilerini, her malzemeyi sırayla tartmak üzere konveyörleri başlatan ve durduran ve tartılan partiyi boşaltmak için bir kayar kapak valfini harekete geçiren bir kontrolöre iletir.

Basit veya gelişmiş batch kontrol

Flexicon dökme torba ağırlık kaybı dozajlama sistemleri, yığınlama döngüsü sırasında her bir deşarj cihazının ağırlık kaybını ölçen ve bilgileri bir sistem kontrolörüne ileten yük hücrelerine monte edilen bir Flexicon dökme torba deşarj cihazından oluşur.

Batch dizisi, bir manuel başlatma düğmesi veya otomatik bir sinyal ile başlatılır.

Konveyör malzemeyi maksimum besleme hızında boşaltırken, yük hücreleri ağırlık kaybı bilgilerini kontrolöre iletir, bu da hedef parti ağırlığı boşaltıldıktan sonra esnek vidalı konveyörü veya döner hava kilidi valfini durdurmadan hemen önce besleme hızını damlayacaktır. . Sistem yazılımı, toplu iş torbası değişikliklerine izin verir.

Multiple weigh batch dischargers can each convey a different ingredient to a central discharge point such as a hopper, blender, reactor, or other process equipment.

İster ağırlık kaybı toplu torba tartım harmanlama ünitelerine isterse de tam ağırlık kazanma harmanlama sistemlerine ihtiyacınız olsun, Flexicon, derinlemesine deneyim, verimli ürün yelpazesi ve garantili tartı harmanlama ve harmanlama için ihtiyacınız olan teknik saha desteğini sunar Sonuçlar.

Flexicon mechanical (top) and pneumatic (bottom) loss-of-weight batching systems transport material from one or more bulk bags to a common hopper, blender, conveyor, shipping container, or any process vessel.

Loss-of-Weight Batching Systems discharge one or more bulk bags while weighing the material and conveying the batch directly to a common hopper, blender, conveyor, shipping container, or any process vessel—automatically and accurately. Load cells transmit the amount of weight lost to a controller, which stops the conveyor once the target batch weight has been reached.